Súťaž v prednese ruskej poézie a prózy - Ruské slovo

Milí žiaci ruskej bilingválnej sekcie.

Dávame do pozornosti Súťaž v prednese ruskej poézie a prózy - Ruské slovo

Tematika CK Ruské slovo: Календарные праздники/ Kalendárne sviatky

Poslanie súťaže: Ruské slovo je súťaž v prednese pôvodnej a vlastnej umeleckej tvorby v ruskom jazyku určená pre žiakov základných, stredných  a vysokých škôl.

Cieľ súťaže: Prehĺbiť záujem žiakov o ruský jazyk a ruskú kultúru, rozvíjať estetické cítenie, komunikačné a interpretačné zručnosti žiakov, podnecovať tvorivosť žiakov, propagovať hodnotnú ruskú literatúru

Charakter súťaže: Súťaž má postupový charakter (školské, krajské, celoslovenské kolo).

Termíny KK Ruské slovo:
Prešov - 3.12.2024, kontakt: PaedDr. Viera Nižniková, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Košice  - 5.12.2024, kontakt: Mgr. Tatiana Ponická, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Vrbové - 13.12.2024, kontakt: Mgr. Jana Huťová, PhD., Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Vráble - 23.01.2025, kontakt: PaedDr. Eliška Matuškova, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Banská Bystrica - 24.01.2025, kontakt: Mgr. Alla Borisenková, PhD. Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Bratislava - 24.01.2025, kontakt: Mgr. Inna Horvathová, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Michalovce - 28.01.2025, kontakt: PhDr. Anna Kaputová, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Rajec - 29.01.2025, kontakt: PaedDr. Tomáš Hmíra, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Celoslovenské kolo súťaže Ruské slovo sa uskutoční:

7. februára  2025 /piatok/  o 9:00 hod. Miesto: CVČ DOMINO, Popradská 86, 040 11 Košice

Súťažné kategórie :

1. kategória – žiaci 1. stupňa  základných škôl
  2. kategória – žiaci 2. stupňa  základných škôl
  3. kategória – študenti  stredných škôl
  4. kategória – študenti  vysokých škôl
  5. kategória – učitelia, rodičia

Súťažné disciplíny:

1. pre jednotlivcov: prednes poézie, prednes prózy, spev /1 pieseň/

2. pre kolektívy: spev /1 pieseň/

Zásady súťaže:

1. Prezentácia jednej ukážky v časovom rozsahu:

• 1 súťažiaci sa môže zúčastniť len v jednej súťažnej disciplíne
  • žiaci ZŠ a študenti SŠ a VŠ  –  ukážka próza a poézia max. 4 minúty

2. Kritériá hodnotenia:

• primeranosť a umelecko-estetická hodnota vybranej ukážky
  • pochopenie a úroveň jeho umeleckej interpretácie
  • kvalita jazykovej interpretácie

Priebeh súťaže :

Po zaslaní prihlášky každý účastník bude zaradený do súťaže a vystúpi pred trojčlennou porotou CK Ruské slovo. Všetkým víťazom za 1. – 3. miesto v každej kategórii  budú odovzdané diplomy.

INFORMÁCIA PRE ÚČASTNÍKOV KRAJSKÉHO KOLA SÚŤAŽE RUSKÉ  SLOVO 2025 – TRNAVSKÝ KRAJ

PLAGÁTIK​​​​​​​

Krajské kolo sa uskutoční dňa 13.12.2024 /piatok/ o 10:05 hod.

Miesto: Gymnázium Jána Baltazára Magina, Vrbové, Beňovského 358/100, 92203 Vrbové

PRIHLÁŠKA: https://forms.gle/RVsMvZAi5Atmodz5A

Prihlášku je potrebné vyplniť najneskôr do 15.11.2024